Postitatud

Uued plaadid veebruaris vol. 2

Riiulist leiab!

Siin Riiuli plaadipood! Edastame taas melomaanidele uudiseid ja muidugi ikka ainult häid 🙂

Esimene neist see, et prantsuse elektrooniku Dominique Guioti veel mõniaeg tagasi ultrarariteetne olnud album “L’Univers de La Mer” ei olegi enam nii kättesaamatu. Jah, originaal siiski endiselt maksab, kuid plaadi uuspress on nüüd mõistliku hinnaga meil saadaval. Erinevatest klahvkadest ja kitarrist võlus mees kunagi ammu välja tõelisi fantaasiailmasid, mida kirjeldavad kõige paremini plaadiümbrisel seisvad sõnaühendid nagu süvasündirännakud, veealune fantaasiafolk ja okeaanilline meditatsioon. Meie arvates on see lihtsalt veealuse rahva imeline õukonnamuusika:

Plaadifirma Meloodija varasalvest tuttav ja ilmselt ka paljude vinüülikaevurite poolt mega tagaotsitud Vladimir Tarasovi 1989. aasta album “Atto IV” on samuti uuesti ilmavalgust nautimas.  Sedakorda väljaandjateks Jazzpuu ja Sähko. See album peaks olema tõsine maius kuulajale, keda huvitab jazzi äärealadel uitamine ja sinna ära eksimine, aga ka sellele, kes peab lugu 80ndate avangardist.

Lõpetuseks tummise minekuga elektrot. New Yorkis resideeruvad John Barera ja Will Martin pole techno skeenes küll päris uued tegijad, kuid siiski teatakse neist veel suhteliselt vähe. Käesoleva “Life, The Heavens And Earth” 12-tollisega läheb nende karjäär aga kindlasti ülesmäge, vbla lausa kosmosesse. Tüübid on igaljuhul kõvasti vaeva näinud, plaadilt kuuleb nii bassist klubimürtsu kui erinevaid trippimistehikaid. Meile väga meeldib, loodetavasti ka teile.

Riiulist leiab!